Bezpečnostní řešení ESET

Odvrácená strana internetu

Internet je skvělé místo plné zábavy a užitečných informací, ale má bohužel také svá temná zákoutí.
Škodlivý kód útočí na vaše soukromá i firemní data, digitální identitu a finance.

ZRANITELNÝ ROUTER

Každý 7. domácí router není bezpečný, potvrdil průzkum společností ESET a Seznam.cz. Ačkoli ochranu počítače považujeme za standard, u dalších zařízení už na bezpečnost zapomínáme.

VYDĚRAČSKÝ RANSOMWARE

Mezi nejdestruktivnější formy malwaru řadíme ransomware, který zašifruje data v napadeném počítači a požaduje za jejich odšifrování nemalý finanční obnos.

PODVRŽENÁ POŠTA

Podvržené e-maily se pokouší z vás vylákat přístupové údaje či finanční obnos. Často vypadají jako od vaší banky nebo známe portálu a obsahují škodlivou přílohu nabo falešný odkaz.

PODEZŘELÉ PLATBY

Pokud se dostanete na podvrženou stránku nebo nedodržíte základní pravidla bezpečnosti o placení na internetu, útočníci mohou získat údaje z vaší platební karty.

DĚRAVÉ APLIKACE

V aplikacích ve vašem počítači se mohou objevit bezpečnostní mezery, které otevírají útočníkům zadní vrátka. Škodlivý kód, který takových chyb využívá nazýváme exploit.

NEZABEZPEČENÁ WEBKAMERA

Někteří útočníci se mohou pokusit dostat přístup k vaší webkameře. Na několika fotografiích zakladatele Facebooku je dokonce jeho notebook vidět s přelepenou webkamerou.

Další informace můžete nalézt na adrese https://www.eset.com/cz

Věděli jste, že zisk hackerů v roce 2016 dosáhl až 1 miliardy dolarů?

Jak se bránit?

U nově instalovaného routeru vždy změňte předvyplněné uživatelské jméno a heslo. Pravidelně kontrolujte, zda pro váš router výrobce nevydal aktualizaci firmware.
Pravidelně zálohujte obsah svého zařízení. Externí disk nebo jiné úložiště by však nemělo být neustále připojeno k počítači, jinak bude jejich obsah rovněž napaden.
Při placení na internetu plaťte pouze na stránkách, které využívají protokol https (ikona zeleného zámku v adresním řádku prohlížeče). Plaťte pouze u prověřených prodejců.
Aktualizujte operační systém a ostatní programy, které na zařízení používáte. Pokud stále ještě používáte Windows XP, seriózně zvažte přechod na novější verzi Windows.
Neotvírejte přílohy zpráv od neznámých adresátů, ani takové, které jste vůbec nečekali.
Používejte software, který vám umožní kontrolovat, které aplikace přistupují k vaší webkameře.
Nejdůležitějším pravidlem pro vaše bezpečí na internetu je používat spolehlivý antivirus s dalšími vrstami ochrany.

Jaké funkce by měla mít vaše antivirová ochrana?

CHRÁNÍ VAŠE ONLINE PLATBY

Nakupujete online nebo používáte internetové bankovnictví? Používejte bezpečný prohlížeč – který šifruje hesla a údaje z kreditní karty.

POMŮŽE NALÉZT ZTRACENÉ ZAŘÍZENÍ

Máte strach ze ztráty počítače? Sledujte a najděte ztracený notebook nebo kontaktujte nálezce díky Anti-Theft modulu.
~

ZABEZPEČÍ VAŠE SOUKROMÁ DATA

Připojujete se na cestách na veřejné Wi‑Fi sítě? Personální firewall ochrání vaše soukromá data, ať se připojíte kdekoliv.

FILTRUJE PODEZŘELOU POŠTU

Detekční technologie, která filtruje nevyžádanou poštu, která by vás mohla přivést na podvrženou stránku nebo obsahuje škodlivý kód.

BLOKUJE DÍRY V APLIKACÍCH

Exploit Blocker zablokuje útoky na prohlížeče, čtečky dokumentů, poštovní klienty. Nově chrání proti zneužití chyb v Javě.
U

KONTROLUJE VÍC NEŽ HARDDISK

Další vrstva ochrany před šifrovanými hrozbami. Kontroluje přímo systémovou paměť proti velmi odolnému malware.

CHRÁNÍ WEBKAMERU

Vždy snadno a rychle uvidíte, jaké aplikace přistupují k vaší webkameře. Zároveň vás upozorní když se bude chtít připojit nová aplikace.

BRÁNÍ PŘED RANSOMWAREM

Speciální ochrana, která chrání před známými hrozbsmi typu ransomware. Neznámé druhy rozpozná na základě jejich chování v počítači a zablokuje je.

CHRÁNÍ DOMÁCÍ SÍŤ

Tato funkce vám kdykoliv ukáže kdo je připojený k vašemu routeru a dokáže také ověřit její zabezpečení.

Pouze jediná ochrana získala 100x ocenění VB100

Připojte se k více než 100 miliónům uživatelů z celého světa, kteří se každý den spoléhají na ochranu ESET. Antivirová ochrana ESET drží světový rekord v počtu ocenění VB100 od nezávislé testovací organizace Virus Bulletin.

Používejte prověřenou ochranu

Firmy

Ochrana stanic, souborových a poštovních serverů.

Samospráva

Ochrana stanic, souborových a poštovních serverů. Sleva 20%.

Školství

Ochrana stanic, souborových a poštovních serverů. Sleva 50%.